Poznań wiosna

Ogród Botaniczny w Poznaniu

15 czerwca 2016

Bramę poznańskiego ogrodu botanicznego na Ogrodach po raz pierwszy przekroczyłam ubiegłego roku, po ponad 10 latach omijania go szerokim łukiem :) Zaciągnięta zostałam tam na zajęcia z dendrologii, podczas których uświadomiono mi jakie cuda można tam spotkać wiosną. W tym roku do ogrodu dotarliśmy już 2 razy i myślę, że jeszcze tam trafimy.

Za pierwszym razem był środek maja i jedna z tych pięknych, wiosennych, ciepłych sobót, o których marzy się całą zimę. Po wejściu na teren ogrodu nasz wzrok od razu przyciągnęły wielkie, fioletowe kule czosnków olbrzymich znajdujące się na rabacie przy alejce. Rozglądnęliśmy się po otoczeniu i już wiedzieliśmy, że trafiliśmy do małego ogrodniczego raju. Tego dnia moje oczy cieszyła duża ilość kwiatków i kwiatuszków m.in. bzy, piwonie czy magnolie.

Druga wizyta w ogrodzie miała miejsce w ubiegłą niedzielę. Tym razem było więcej ludzi, nawet jakaś wycieczka się znalazła. Na szczęście alejek jest tu tyle, że każdy znajdzie swoje własne miejsce na odpoczynek. Największym moim zaskoczeniem było to, że gatunki, które podziwialiśmy miesiąc wcześniej, już przestały istnieć. Okazuje się, że przebywanie na codzień w betonowym otoczeniu wypacza postrzeganie przemijania przyrody. W końcu to naturalne, że kwiaty przekwitają :) Na szczęście znaleźliśmy kilka innych fajnych miejsc i roślin. Hitem jest rozarium! Na widok tysięcy kolorowych róż zwariowałam i narobiłam im masę zdjęć! Właśnie teraz kwitną, więc poznaniakom polecam odwiedziny ogrodu w najbliższym czasie. Są cudne, takie świeżutkie i nie można od nich oderwać wzroku! :)

Informacje praktyczne:  

Ogród botaniczny jest otwarty przez cały rok. Brama otwiera się codziennie o godz. 9.00. W okresie od maja do sierpnia zwiedzać go można do godz. 20. W pozostałe miesiące zamykany jest szybciej.

Wejście jest za free! :)

Po alejkach nie można jeździć rowerem, ale sporo stojaków jest przy wejściu.

Na terenie ogrodu działa kawiarnia, a w sezonie letnim również namioty z gastronomią. Regularnie odbywają się różne imprezy: wykłady, spotkania, imprezy dla dzieci.

Więcej informacji znaleźć można na stronie internetowej ogrodu

You Might Also Like